Sisäkausi 2022-2023

Wasa Tennis Clubin edustusjoukkue pelaa sisäkaudella 2023-2023 I-divisioona 

 

 

LOHKOVAIHE:

Edustusjoukkueen kotiottelut:

 

WaTC - VT      1-3

1. pelaajat: Atte Viikki - Pauli Partinen                            4-6, 6-4, 10-7

2. pelaajat: Tuomas Juvakoski - Valtteri telinkangas      6-3, 2-6, 2-10

3. pelaajat: Ville Sippala - Joonas Salonen                    4-6, 5-7 

Nelinpeli:    Juvakoski/Sippala -Tuomas Männistö / V-P Männistö     5-7, 3-6

 

WaTC - LVS   3-1

1. pelaaja:Eeli Pihlaja- Kalle Nikunen                         6-1, 6-0                                 

2. pelaaja Atte Viikki  Roope Palo                               6-4, 6-2

3. pelaaja  Emil Bjon-  Valtteri Väre                            6-7, 4-6

Nelinpeli: Pihlaja/ Tuomas Juvakoski - Nikunen / Aleksi Pekkola      6-1, 6-4

 

WaTC - TVS2  2-2'

1. pelaajt:Eeli Pihlaja-  Lucas Rosvall                           6-1, 6-0                                 

2. pelaaja Tuomas Juvakoski/ -    Alex Valavaara        1-6, 1-6                        

3. pelaaja  Matias Salonen -  Daniel Kotka                   3-6, 4-6     

Nelinpeli: Pihlaja/ Salonen - Valavaara, / Kotka            7-6. 6-4 

 

Edustusjoukkueen vierasottelut:

 

HTK - WaTC 4-0   

1. pelaajat: Arthur Alen - Eeli Pihlaja                                  6-4, 7-5

2. pelaajat: Krasimir Atanasov  - Emil Bjon                        6-4, 6-2

3. pelaajat:  VÉgor Rybakov-  Ville Sippala                        6-2, 6-2

Nelinpeli:  Alen/Atasanov - Tuomas Juvakoski/Sippala     6-2, 6-3

 

KarTe- WaTC 1-3

1. pelaajat: Veikko Sivonen - Eeli Pihlaja                     1-6, 4-6

2. pelaajat: Sami Korhonen  -Atte Viikki                       1-6, 1-6

3. pelaajat:  Ville Maaranen- Emil Bjon                         6-4, 2-6, 4-10

Nelinpeli:  Sivonen/Maaranen - Pihlaja/ Viikki               7-6,2-6,13-11

 

ÅLK -WaTC   

1. pelaajat: Axel Eriksson - Eeli Pihlaja                         7-6, 6-3

2. pelaajat: Leo Stenlund  -Atte Viikki                            6-3, 7-6

3. pelaajat: Philip Sogn  Biskop- Emil Bjon                   5-7, 6-3, 7-10

Nelinpeli:   Eriksson/ Lucas Eriksson - Pihlaja/ Viikki    6-2 ,6-7, 10-2

    

Wasa Tennis Clubin sarjajoukkueet sisäkaudella 2022-2023:

Edustusjoukkue:

Eeli Pihlaja

Emil Bjon

Tuoma Juvakoski 

Ville Sippala

Atte Viikki

Jonathan Ånäs

 

 

 

Kapteeni:

Edustusjoukkue: Seppo Itänen